تبلیغات
سرزمین اس ام اس و موبایل و اطلاعات سرزمین اس ام اس و موبایل و اطلاعات - دامهای شیطان رجیم
 

دامهای شیطان رجیم

نویسنده: مهران

 

( لطفلا برای مطالعه این چند خط 10 دقیقه وقت بگذارید)
ادامه ی مطلب

دامهای شیطان رجیم

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از این که از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد. به همین دلیل عزازیل  نام گرفت.حضرت علی علی (ع) فرمودند:شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار سال طول می کشید. وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس . شیطان به خدا گفت: من هفتاد هزار سال تو را عبادت کرده ام و خودت فرموده ای که هر کس مرا عبادت کندعبادتش را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم .  خداوند فرمودند: هر چه می خواهی در دنیا به تو عطا می کنم . شیطان گفت:

 

اول اینکه:  اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم . خداوند فرمودتا آن روز تو را مهلت می دهم .

 

دوم اینکه:  در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزطند به من عطا کنی که برای هریک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم تا آنها را به گمراهی بکشانم.خداوند باز هم قبول کرد.

 

سوم اینکه  ازتو می خواهم مرا در بدن اولاد ادم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او رابه معصیت بکشانم.

 

چهارم اینکه:  می خواهم اولاد ادم ما رانبیند ولی ما ان ها را ببینیم .

 

پنچم اینکه:   می خواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که بخواهم درآیم  و هر کجا که می خواهم بروم .

 

ششم اینکه:می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد ادم باشم (یعنی حتی وقتی ملک الموت برای قبض روح سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر می شود و انسان را وسوسه می کند) امام محمد باقر (ع) فرمودند: هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه می شود و در آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و می گویداگر بر من سجده کنی و کافرشوی این آب را به تومی دهم. وقتی ناامید می شود شیطان آب را زمین می ریزد و می گوید من از تو بیزارم و می رود.

 

هفتم اینکه: از تو می خواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او راوسوسه کنم . خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را برآورده می کنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم می فرستم بعد شیطان می گوید : ای خداوند به عزت و جلالت قسم که انسان ها را گمراه می کنم  مگر عده ی معدودی که بنده ی خاص تو هستند سپس گفت: غذای من چه

 

باشد؟  خداوند فرمود: سرهر سفره ای که نام من (بسم ا... الرحمن  الرحیم ) برده نشود بنشین با آن ها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور، حضرت امام محمد باقر(ع) در این باره می فرماید:اگر اول غذا یادتان رفت بسم ا... بگویید آخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده برگرداند بعد شیطان گفت : که من آب احتیاج دارم . خداوند فرمودند : آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد . بعد  گفت : برای من کتابی قرار بده خداوند فرمود : کتاب تو وشم (خالکوبی ها  و کتابهای سحر وجادو) اولین کسی که سحر و جادو رابه انسان آموخت شیطان بود . بعد شیطان گفت:برای من حدیثی قرار بده . خداوند فرمودند: حدیث تو دروغ

 

است . گفت برای من دام و وسیله  شکارقرار بد ه،خداوند فرمودند : زنان را وسیله بدام انداختن مردم قرار دادم . روزی حضرت محمد (ص) شیطان  را در مسجد الحرام دید . پیش او رفت به او گفتند: ای  ملعون چرا ناراحتی؟ شیطان گفت:از دست تو و امت تو ناراحتم. حضرت فرمود: چرا از من ناراحتی: شیطان گفت: که چون این همه تلاش می کنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت میکنی و تمام زحمات مرا به هدر می دهی به همین خاطر با تودشمنم . حضرت فرمودند: از امتم چرا ناراحتی؟

 

شیطان گفت: امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند.

 

اول اینکه:وقتی به هم می رسند سلام می کنند که (سلام) اسم خداست و من از این اسم می ترسم .

 

دوم اینکه:وقتی همدیگر را می بینند با یک دیگر (دست) می دهند و تا دستهایشان از هم در نیامده گناهانششان بخشیده می شود .

 

سوم اینکه:وقتی  می خواهند غذا بخورند (بسم ا...) می گویند و من دیگر نمی توانم غذا بخورم و گرسنه می مانم .

 

چهارم اینکه:بعد از غذا خوردن (الحمد ا...) می گویند.

 

پنجم اینکه: وقتی اسم تو می آید بلند بلند (صلوات) ختم می کنند و آنقدر ثواب آن زیاد است که من فرار می کنم.

 

ششم اینکه:  وقتی می خواهند کاری بکنند (ان شاء ا...) می گویند و من دیگر نمی توانم در آن کار دخالتکنم و آنها را به هم زنم .

 

هفتم اینکه:  صدقه می دهند و وقتی که ( صدقه) می دهند هم گناهانشان آمرزیده می شود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور می کنند به همین دلیل حضرت نبی اکرم (ص) فرمودند : وقتی انسان دستش را در جیبش می کند تا صدقه بدهد هفتاد شیطان دست او را می گیرند تا او را

 

منصرف نمایند .

هشتم اینکه:قرآن می خوانند و در خانه ای که( قرآن) خوانده می شود دیگر جایی برای من نمی ماند چون در ان خانه ملائکه رفت وآمد می کنند.

 

نهم اینکه:مرا زیاد لعنت می کنند و با هر (لعنت) یک زخم در بدنم می افتد و تا زمانی که ان شخص را به گمراهی نکشانم آنها خوب نمی شود .

 

دهم اینکه:هنگامی که گناه می کنند سریع (توبه) می کنند و زحمات مرا به هدر می دهند.

 

یازده اینکه:عطسه که می کنند (الحمدا...) می گویند . حضرت فرمودند : عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و وقتی عطسه می کنید باید الحمدا... بگویید.

 

 

          وقتی انسان نماز می خواند شیطان از او دور می شود . بخصوص اگر سجده نماز طولانی

                                 باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد.

 

 حضرت امام صادق(ع) فرمودند: هرکس نماز نخواند از شیطان پست تر است. چون شیطان یک خطا کرد وآن هم اینکه برآدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمی کند.حضرت محمد (ص) فرمودند:مجوز عبور از پل صراط نماز است و فرمودند  اگر نماز مومن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول درگاه الهی می باشد . در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب او را می نویسند و هنگامی که اذان صبح را می دهند فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح بخوانین در دو پرونده ثبت می شود و آخرین عمل که همین نماز صبح است را فرشتگان می نویسند واولین چیزی که در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است و همچنین حضرت امام صادق (ع) منقول است: که از صفات مومن این است که بسم ا... الرحمن الرحیم را در نماز بلند می گوید وهر کس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد اعوذ با... من الشیطان الرجیم را بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسد . وحضرت پیامبرفرمودند : هر کس بعد از نماز تسبیحات حضرت زهرا(ص)( 34 بار ا... اکبر، 33بار الحمدا...، 33بار سبحان ا...) را بگوید بخصوص اگر با انگشتان دست بشمارد همان دست هایش او را در روز قیامت شفاعت می کنند.

 

() نظرات