تبلیغات
سرزمین اس ام اس و موبایل و اطلاعات سرزمین اس ام اس و موبایل و اطلاعات - تلفن همراه را به خود نچسبانید
 

تلفن همراه را به خود نچسبانید

نویسنده: مهران

 

یک پژوهشگر توصیه کرد از چسباندن تلفن همراه به بدن خود پرهیز کنید.

واحد مرکزی خبر به نقل از شماره امروز روزنامه لوموند گزارش داد پییر سووان متخصص قلب و رئیس انجمن سلامت محیط زیست فرانسه اعلام کرد با وجود جدید بودن فناوری ها و پیامدهای آن ها، تحقیقات متعدد از عوارض ناگوار امواج بر جسم و روح انسان خبر داده اند.

بر اساس این گزارش تحقیقات نشان داده است امواج الکترومغناطیس میزان هورمون ملاتونین (هورمون خواب) را که خواص ضد سرطان دارد، کاهش می دهدد؛ این امواج همچنین بر امواج مغزی نیز اثر می گذارند.

به تازگی نیز تحقیقی در مصر نشان داد این امواج تغییراتی در آهنگ ضربان قلبی جنین ایجاد می کنند.

این پژوهشگر درباره اثرات امواج بر دستگاه تناسلی و بخصوص کیفیت اسپرم گفت: تحقیقات نشان داده امواج الکترومغناطیسی از تحرک، تعداد و ماندگاری اسپرم می کاهد.

هر چند تحقیقات بیشتر در این باره ضروری است اما باید تلفن همراه را از بدن دور کرد این کارشناس معتقد است هندزفری بهترین وسیله برای استفاده از تلفن همراه است البته اشعه های ناشی از بلوتوث نیز مضر است اما ده برابر کمتر از امواجی است که تلفن همراه ایجاد می کند.

این کارشناس فرانسوی بر این باور است تلفن های ثابت بی سیم نیز برای سلامت انسان مضرند.

بر اساس تحقیق هاردل که به تایید برنامه ابتکار زیستی رسیده است، گوشی های بی سیم در صورت استفاده طولانی مدت در روز می توانند زمینه ساز ابتلا به تومور شوند بنابراین تلفن های کابلی بر تلفن های بی سیم ارجحیت دارند.

به گفته این پژوهشگر، باید شب ها تلفن همراه را خاموش کرد و در غیراینصورت باید آن را دست کم در فاصله نیم متری رختخواب قرار داد.

دیگر دستگاه های الکترونیکی همچون رایانه و وای فای را نیز باید خاموش کرد.

 

() نظرات